logo
Лікування за кордоном
Тел: +38 050 462 06 22
+38 068 437 00 06


Контакти    

Кардіологія

Радіочастотна абляція серця

Радиочастотная абляция сердцаРадіочастотна абляція серця (РЧА) – це немедикаментозний метод лікування аритмій.  На сьогодні РЧА є однією з безпечних і ефективних процедур, до якої вдаються у випадкуі розвитку загрозливих для життя важких аритмій, за умови неефективності лікарської терапії, а також у результаті формування стійкості до антиаритмічних препаратів.

 Процедуру радіочастотної абляції серця можна провести в провідних клініках Ізраїлю і Німеччини.  З пацієнтами працюють фахівці світового рівня, з великим досвідом роботи.  У кардіологічних центрах проводяться десятки маніпуляцій РЧА на день.  Методика постійно удосконалюється, розробляються нові протоколи й обладнання.  Світові інновації в області РЧА негайно реалізуються в спеціалізованих клініках Ізраїлю й Німеччини.  Таким чином пацієнт отримує найсучасніше й безпечне лікування.


Суть методики РЧА
Радіочастотна абляція це малоінвазивна маніпуляція, суть якої полягає в руйнуванні (деструкції) ділянки міокарда, що генерує неправильний ритм.  До аритмогенного осередка підводять катетер-електрод, по якому подають електричний струм малої сили й високої частоти - радіочастотний імпульс.  У результаті впливу відбувається локальне нагрівання тканини з руйнуванням клітин, що генерують патологічний серцевий ритм.


Історична довідка
Метод радіочастотної абляції вперше впроваджений у практику в 80-90х роках минулого століття.  За цей час проведено наукові та клінічні роботи, що оптимізують методику й роблять РЧА максимально безпечною процедурою.  На сьогодні радіочастотна абляція широко застосовується як метод лікування аритмій не тільки в дорослих пацієнтів, але й у дітей.  З усіх методів катетерної деструкції осередків неправильного ритму, радіочастотна абляція вважається найбільш безпечною процедурою, так як чинить найменший вплив на здорові тканини міокарда.

ДІЗНАТИСЯ ЩОДО ВАРТОСТІ ЛІКУВАННЯ!

Етапність виконання РЧА

Процедуру проводять у спеціалізованому відділенні ендоваскулярної хірургії в рентгенопераційній. У проведенні РЧА беруть участь підготовлені фахівці: кардіохірурги, аритмологи, анестезіологи.

У більшості випадків РЧА не вимагає проведення наркозу. Під місцевою анестезією в умовах операційної проводиться пункція і катетеризація великої судини: стегнової вени або артерії, рідше – променевої артерії. Через інтродьюсер (пластикову трубку з клапаном) проводиться система катетерних електродів. Електроди розміщують у певних відділах серця. Контроль стану проводиться за допомогою ЕКГ моніторингу й рентгеноскопії.

Після того, як фахівці переконаються в правильному розташуванні електродів, проводиться електрофізіологічне дослідження (ЕФД), метою якого є визначення патологічно зміненої ділянки міокарда, що генерує неправильний ритм.

Для деструкції цієї ділянки на електроди подається імпульс струму високої частоти. Дистальний кінець електрода забезпечений термодатчиками, які визначають температуру тканин, що дозволяє фахівцям регулювати режим роботи електрода й тривалість впливу. Наприкінці процедури проводиться контрольне ЕФД. Після вилучення катетерних електродів на місце пункції накладають гемостатичну пов'язку. Зазвичай тривалість процедури становить від двох до шести годин.

За успішно проведеної радіочастотної абляції пацієнт назавжди позбавляється аритмії і не потребує в подальшому проведення специфічної антиаритмічної терапії.
Згідно з даними статистики зарубіжних клінік Німеччини та Ізраїлю, успіх РЧА спостерігається у 90% випадках.


Підготовка до процедури РЧА
Радіочастотна абляція може проводитися як в плановому, так і в терміновому порядку.  Під час планової РЧА пацієнту необхідно припинити прийом препаратів від аритмії і антикоагулянтів за кілька днів до втручання.  Зазвичай госпіталізація в стаціонар проводиться за добу до процедури.  Пацієнта оглядають такі фахівці, як кардіолог-аритмолог, кардіохірург і анестезіолог.  У ході бесіди лікар з'ясує, які препарати приймає пацієнт, чи немає алергії на медикаменти тощо.  Може знадобитися проведення ЕКГ та ЕХО КГ (УЗД серця), загальних клінічних досліджень, коагулограми.  У день дослідження пацієнта попросять не пити й не їсти.


NB! Усі рішення щодо відміни препаратів необхідно узгоджувати з лікарем!


Ускладнення процедури
У ході РЧА можливі такі ускладнення:

  • Порушення ритму серця
  • Тромбоз і емболія
  • Кровотеча з місця пункції

 

За станом пацієнта під час маніпуляції РЧА буде слідкувати команда фахівців.  Сучасна апаратура для спостереження не дозволить пропустити жодних відхилень від норми.

 Про можливі ускладнення у відстроченому періоді лікар детально проінформує пацієнта й дасть рекомендації, як мінімізувати ризики.

 Зазвичай виписка зі стаціонару відбувається наступного дня після РЧА або (рідше) в день маніпуляції.

 

 Процедуру радіочастотної абляції серця можна провести у провідних клініках Ізраїлю та Німеччини. З пацієнтами працюють фахівці світового рівня з великим досвідом роботи.  У кардіологічних центрах проводяться десятки маніпуляцій РЧА на день.  Методика постійно удосконалюється, розробляються нові протоколи й обладнання.  Світові інновації в області РЧА негайно реалізуються в спеціалізованих клініках Ізраїлю і Німеччини.  Таким чином пацієнт отримує найсучасніше й безпечне лікування.

 

Отправьте запрос или свяжитесь с нашими специалистами:

Tel. +38 044 353 90 65

Tel: +38 050 462 06 22

e-mail: info@medicalexpert.com.ua

 

Як зв'язатися з нами:

Тел: +38 044 353 90 65
Моб: +38 050 462 06 22

Електронна пошта:
info@medicalexpert.com.ua

Наша адреса

03055 Україна, Київ,
Вулиця Маршала Тімошенко 29Б

Як дістатися:
Схема проїзду