logo
Лікування за кордоном
Тел: +38 044 353 90 65
+38 050 462 06 22
+38 068 437 00 06

Контакти    

Гастроентерологія

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ): діагностика й лікування за кордоном

«Хронічна печія», кислий присмак у роті, неприємні відчуття за грудиною - найбільш поширені симптоми захворювання зі складною назвою - гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).

 На сьогоднішній день ця недуга поширена повсюдно, особливо серед населення мегаполісів і великих міст.  Незважаючи на досить високий рівень інформованості пацієнтів і сучасні методи лікування, ГЕРБ істотно знижує якість життя тисяч людей працездатного віку.


Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: що в основі недуги?

Функціональні розлади роботи нижнього стравохідного сфінктера (циркулярного м'яза, «пропускаючого» харчову грудку в шлунок і перешкоджаючого його поверненню назад), призводять до рефлюксу, тобто закидання, кислого вмісту шлунку в стравохід, що є основним механізмом розвитку ГЕРХ.  Анатомічні передумови (діафрагмальна грижа), велика маса тіла, похилий вік, нераціональне харчування і куріння - фактори, які сприяють розвитку цього захворювання.

 Підвищення внутрішньочеревного тиску на тлі переїдання, метеоризму, вагітності, фізичних зусиль тощо  - «полегшують» рефлюкс, викликаючи загострення хвороби.


Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: що відбувається за цього захворювання?
Вплив кислого середовища на епітелій стравоходу відчувається пацієнтом, як печія.  Повторюваний протягом тривалого часу рефлюкс може призводити до розвитку запальних змін в стравоході - езофагіту.  Ерозії і виразки стравоходу під час езофагіту потенційно можуть ускладнюватися такими станами, як кровотеча, грубе рубцювання і звуження стравоходу з наступним порушенням його прохідності.  Тривале наявне запалення може призводити до розвитку передракового стану, так званого стравоходу Барретта.


Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: діагностика

Крім вивчення скарг пацієнта й зовнішнього огляду, для постановки точного діагнозу може знадобитися проведення низки інструментальних досліджень.  Зокрема, метод прямої візуалізації - ендоскопія - дозволяє оцінити стан слизової оболонки стравоходу на всій його довжині й шлунка, а також визначити ступінь рефлюксу.

 За необхідності в процесі ендоскопії фахівець проводить біопсію (бере на дослідження одну або кілька ділянок слизової оболонки стравоходу).

 Рентгенографія органів верхнього відділу черевної порожнини з контрастуванням барієм дозволяє оцінити контурні зміни стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.

 У профільних клініках Європи, крім перерахованих досліджень, вивчають моторну функцію стравоходу за допомогою манометра (визначення різниці тиску на різних ділянках стравоходу), а також проводять 24-годинну рН метрію.
 Варто звернути увагу!  Згідно з європейськими рекомендаціями, до кожного методу дослідження ставляться вибірково й проводять його тільки за наявності чітких показань.  Незаперечною перевагою проведення діагностики та лікування ГЕРХ в клініках Європи є сувора відповідність клінічним протоколам лікування, високий професіоналізм фахівців, а також комфорт і делікатне ставлення до пацієнта.


Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: варіанти лікування

На сьогоднішній день усі методи лікування ГЕРХ можна розділити на консервативні та хірургічні.
До консервативних методів терапії відносять прийом певних медикаментів і чітке виконання рекомендацій щодо корекції маси тіла та дієти. Лікарські препарати, що знижують секрецію соляної кислоти клітинами слизової оболонки шлунка, є препаратами першої лінії в лікуванні ГЕРХ. За рахунок зниження кислотності шлункового соку вдається зменшити негативний вплив рефлюксу на стінки стравоходу, купірувати запалення і підтримати репарацію наявних дефектів слизової оболонки (ерозій і виразок).

Для зменшення вираженості рефлюксу рекомендується ретельно дотримуватися рекомендацій щодо харчування і режиму дня. Так, з раціону вилучаються гострі й пряні страви, алкогольні напої, міцний чай і кава. Настійно рекомендується відмовитися від паління (одного з факторів, розслаблюючих стравохідний сфінктер). Не бажано приймати їжу менше ніж за 2 години до сну.

За неефективності консервативної терапії, довгостроково наявної ГЕРХ, а також за наявності «тривожних» змін з боку слизової оболонки стравоходу, розглядають питання щодо проведення оперативного лікування.

Серед можливих хірургічних методів лікування пацієнтів з ГЕРХ у профільних клініках Європи звертають на себе увагу різні варіанти баріатричної хірургії (хірургічне лікування ожиріння), пластика дна шлунка та посилення нижнього стравохідного сфінктера.

Звернення до досвідчених фахівців провідних клінік Європи – це сміливий крок у вирішенні проблеми ГЕРХ. Сучасні методи діагностики дозволяють у стислі терміни поставити точний діагноз та провести лікування максимально ефективно й безпечно.

Щодо лікування ГЕРХ за кордоном звертайтеся до менеджерів компанії MedicalExpert.

 

Отправьте запрос или свяжитесь с нашими специалистами:

Tel. +38 044 353 90 65

Tel: +38 050 462 06 22

e-mail: info@medicalexpert.com.ua

 

Як зв'язатися з нами:

Тел: +38 044 353 90 65
Моб: +38 050 462 06 22

Електронна пошта:
info@medicalexpert.com.ua

Наша адреса

03055 Україна, Київ,
Вулиця Маршала Тімошенко 29Б

Як дістатися:
Схема проїзду