logo
Лікування за кордоном
Тел: +38 050 462 06 22
+38 068 437 00 06


Контакти    

Ядерна медицина і молекулярна візуалізація за кордоном

Ядерная медицина за рубежом, диагностика за рубежомЯдерна медицина і молекулярна візуалізація за кордоном

Коли чуєш ці терміни вперше, виникає думка про космічні технології. Однак, насправді мова йде про цілком реальні на сьогоднішній день методи діагностики. Ядерна медицина - це нова галузь, що стрімко розвиваєтьсята дозволяє вивести діагностику на принципово новий рівень.

 

Ядерна медицина: що в основі?

Ядерна медицина - це окремий масштабний напрямок у клінічній медицині, який заснований на вивченні процесів взаємодії радіоактивних речовин (радіофармпрепаратів) і клітин тіла людини. В результаті спостережень за тим, як реагує клітина на введення радіоактивного препарату, як цей препарат накопичується і як виводиться, фахівці можуть зробити висновок про стан здоров'я досліджуваного органу.

Це просто на папері, однак для здійснення цих методів діагностики потрібна спеціальна апаратура і кваліфіковані фахівці.

 

Як це працює?

Радіофармацевтичний препарат вводиться в організм людини. Він накопичується в органі-мішені або прикріплюється до певних клітин. Пристрій візуального відображення виявляє радіофармацевтичний засіб і формує зображення, які показують, яким чином ця речовина поширюється по організму. Ця схема розподілу допомагає лікарям розгледіти, наскільки добре функціонують органи і тканини.

Сьогодні в арсеналі ядерної медицини більше десятка методів діагностики. Завдяки цим дослідженням вдається виявити хворобу ще на доклінічній стадії розвитку. Настільки рання діагностика дозволяє провести радикальне лікування і врятувати людину при таких серйозних недугах як рак, деменція, інфаркт міокарда. Сьогодні технології ядерної медицини застосовуються в діагностиці захворювань різних органів і систем, однак найбільше визнання ці методи дослідження отримали в онкології, неврології і кардіології.

 

Ядерна медицина і молекулярна візуалізація

Для постановки діагнозу фахівці широко використовують такі знайомі багатьом методи як УЗД, рентген, КТ та МРТ. Ці дослідження отримали назву медичної візуалізації, від латинського терміна «visus» - погляд. Сучасні методи візуалізації зробили крок далеко вперед. Важко собі уявити, але сьогодні фахівці можуть отримати не тільки анатомічне зображення того чи іншого органу, а й розглянути його на рівні клітини. Назва цього методу діагностики - молекулярна візуалізація. За допомогою спеціальної апаратури лікарям-діагностам вдається отримати інформацію про біохімічний профіль клітини. Ці дані обробляє комп'ютер і видає у вигляді графіків, картинок світіння та інших умовних зображень. У чому інновація цього методу? За допомогою молекулярної візуалізації вдається розпізнати патологічний процес в самій ранній «зародковій» або доклінічній стадії розвитку. Наприклад, при раку уражені клітини починають прискорено ділитися. При деменції (старече слабоумство), клітини мозку починають споживати менше енергії. Всі ці зміни відбуваються ще до анатомічних метаморфоз хворого органу.

 

Молекулярна візуалізація, в чому переваги?

  • Рівень інформації, яку дає метод молекулярної візуалізації набагато вище всіх інших методів дослідження;
  • Метод не вимагає хірургічного втручання або біопсії;
  • Це не боляче!
  • Дозволяє точно локалізувати патологічний осередок і визначити ймовірність його поширення в інші ділянки тіла;
  • За допомогою молекулярної візуалізації вдається підібрати найбільш ефективне лікування, виходячи з унікальних біологічних особливостей людини і молекулярних властивостей пухлини;
  • Метод дозволяє визначити реакцію пацієнта на певні лікарські препарати, правильно і точно оцінити ефективність терапії;
  • За допомогою молекулярної візуалізації можна адаптувати план лікування, відповідно до змін клітинної активності, виявити рецидив захворювання.

 

Оптична візуалізація

Метод заснований на зв'язку протеїнів,які виробляють світло з певними молекулами: речовини головного мозку або поверхні ракових клітин. Спеціальні високочутливі детектори виявляють низький рівень світла, випромінюваного цими молекулами у внутрішніх органах організму. На підставі отриманих даних робиться висновок про розвиток патологічного процесу.

 

Існує два різновиди цього методу:

  • Біолюмінесцентна візуалізація, яка використовує природніпротеїни,які виробляють світло, з метою простежити рух конкретних клітин і виявити місце розташування певних хімічних реакцій всередині організму.
  • Флуоресцентна візуалізація, яка використовує протеїни, які виробляють світло при активації зовнішнього джерела світла, наприклад, лазера.

 

Молекулярна ультразвукова візуалізація

Для того, щоб візуалізувати структури не доступні для звичайного УЗД, стали застосовувати спеціальні контрастні мікро бульбашкові речовини. Стабілізовані певним чином ці речовини можна вводити внутрішньовенно. Контраст дозволяє чітко «бачити» різні фази кровотоку (артеріальну і венозну) в складних судинних системах: портальної, легеневої і т.д.

 

Молекулярна візуалізація: стратегії майбутнього

Методи молекулярної візуалізації постійно вдосконалюються. Даний принцип візуалізації використовується в розробці та виробництві діагностичних апаратів нового покоління, а також дає можливість розвитку персоналізованої медицини, в якій медичне лікування ґрунтується на вивченні унікальних генетичних особливостей пацієнта.

 

Майбутнє молекулярної візуалізації, це:

  • Гібридні методики візуалізації, в якій дві технології по візуалізації об'єднуються для отримання одного зображення.
  • Формування оптичних зображень (оптична візуалізація).
  • Нові апарати для візуального відображення онкологічних процесів.
  • Пристрої для формування візуального молекулярно-генетичного зображення.

 

Отправьте запрос или свяжитесь с нашими специалистами:

Tel. +38 068 437 00 06

Tel: +38 050 462 06 22

e-mail: info@medicalexpert.com.ua

 

Як зв'язатися з нами:

моб: +38 050 462 06 22
моб: +38 068 437 00 06

Електронна пошта:
info@medicalexpert.com.ua

Наша адреса

03055 Україна, Київ,
Вул. Левка Лук'яненка 29Б

Як дістатися:

Схема проїзду