logo
Лікування за кордоном
Тел: +38 050 462 06 22
+38 068 437 00 06


Контакти    

Вакцина проти вірусу папіломи людини

Вакцина проти вірусу папіломи людини захистить від раку й чоловіків, і жінок
Постійна комісія з вакцинації (STIKO) Інституту імені Роберта Коха (Німеччина) наполегливо рекомендує робити щеплення проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) як дівчаткам, так і хлопчикам. Вчасна вакцинація від ВПЛ захистить вас або вашу дитину від розвитку багатьох важких форм раку!


Вірус папіломи людини (ВПЛ) або папіломавірус - це один з небезпечних і поширених вірусів, що вражають організм людини та викликають низку захворювань, частина з яких досить серйозні, а деякі навіть смертельні. Наочний представник групи ВПЛ-асоційованих захворювань - усім відомі бородавки. Більш неприємними проявами ВПЛ є папіломи, а також ураження шкіри й слизових оболонок у вигляді гострих кондилом. Фахівці визначили, що ВПЛ має онкогенні властивості й може сприяти трансформації тканин у доброякісні або злоякісні пухлини. Так, сьогодні доведено роль ВПЛ у таких онкологічних захворюваннях, як рак шийки матки, карцинома вульви та піхви, рак ануса в жінок і чоловіків, пеніса й ротоглотки.


Що кажуть учені про ВПЛ:
Різноманіття ВПЛ-асоційованих захворювань обумовлене наявністю безлічі типів (штамів) папіломавірусів. На сьогоднішній день вивчено понад 600 з них. Велика частина ВПЛ не викликають ніяких проявів, 40 штамів є винуватцями виникнення кондилом, бородавок і папілом. І тільки два типи вірусу, а саме 16 і 18, відносяться до групи онкогенних, тобто можуть провокувати розвиток передракових станів та раку.


Чи можна вилікуватися від папіломавірусу?
Сьогодні не існує чітких схем лікування ВПЛ. Більшість сучасних методів спрямовані на порятунок пацієнтів від зовнішніх проявів захворювання, а не на видалення самого ВПЛ з організму людини. Вибір методики лікування залежить від виду захворювання, викликаного вірусом. Найбільш часто лікування здійснюється за допомогою кріотерапії та електрокоагуляції. Проводиться і медикаментозна терапія. Зовнішні кондиломи видаляються радіохвильовим методом. За злоякісних новоутворень застосовується комплексна терапія, що містить хірургічне видалення пухлини.


Єдиний спосіб захисту - це профілактика!
З огляду на небезпеку, яку представляє папіломавірус для організму людини, і його високу поширеність у популяції, вченими багатьох країн проводяться пошуки найбільш ефективного способу захисту від цієї інфекції. На сьогоднішній день єдиним способом профілактики виникнення ВПЛ-інфекцій є вакцинація! Розроблені вакцини здатні захистити людину від патогенних штамів ВПЛ, що викликають розвиток генітальних бородавок і злоякісних пухлин. Завдяки так званому перехресному імунітету ці вакцини можуть захистити людину від декількох інших типів папіломавірусу.


Як працює вакцина?
Дія вакцини полягає в тому, що вона забезпечує вироблення специфічних захисних антитіл ще до потрапляння вірусу в організм людини, тобто формує імунну пам'ять. Такі вакцини схвалені провідними контрольними організаціями і застосовуються в багатьох країнах. Вакцину від ВПЛ, як і будь-яку іншу профілактичну вакцину, необхідно ввести до зустрічі з вірусом. Тому підлітків рекомендують прищеплювати до початку їх сексуальної активності. У країнах, де проводиться масова вакцинація від ВПЛ, за кілька років удалося знизити захворюваність генітальними кондиломами, передраковими захворюваннями шийки матки і раком шийки матки.


Хто підлягає вакцинації?
Визначено основні групи людей, що підлягають вакцинації:

  • дівчатка до початку статевого життя, починаючи з віку 9 років
  • жінки, що живуть статевим життям, але не інфіковані вірусом.

Улітку 2018 року Постійна комісія з вакцинації (STIKO) Інституту імені Роберта Коха (Німеччина) прийняла рішення і внесла рекомендації про необхідність вакцинації від ВПЛ також і хлопчиків у віці від 9 до 14 років. На сьогодні 86 країн додали вакцинацію від ВПЛ у свою національну програму імунізації, у 16 з них прищеплюють і дівчаток, і хлопчиків.


Важливо пам'ятати! Ризик зараження ВПЛ-інфекцією залишається протягом усього сексуального життя жінки. Вакцинація, що проведена вже в дорослому віці, може захистити жінку від зараження тими типами вірусів, з якими вона ще не стикалася, а також знизити ризик повторних ВПЛ-обумовлених захворювань.


Схема вакцинації:
Вакцинація проводиться за прийнятою схемою після консультації лікаря. Жінкам, які живуть статевим життям, перед вакцинацією необхідна консультація і обстеження в гінеколога. Вакцина вводиться внутрішньом'язово в область плеча тричі (0-1-6 міс). Остаточну схему вакцинації визначає лікар під час консультації. Імунітет зберігається протягом 8 років.
Вакцинація проти ВПЛ інфекції додана до групи захворювань, захист від яких передбачений Розділом III Національного календаря вакцинації.


Усім без винятку батькам хочеться бути впевненими в безпеці вакцинації. Зарубіжні фахівці готові проконсультувати з приводу проведення вакцинації і відповісти на всі питання, що виникли. З усіх питань проведення вакцинації в клініках Європи звертайтеся до менеджерів компанії MedicalExpert.

 

Отправьте запрос или свяжитесь с нашими специалистами:

Tel. +38 068 437 00 06

Tel: +38 050 462 06 22

e-mail: info@medicalexpert.com.ua

 

Як зв'язатися з нами:

моб: +38 050 462 06 22
моб: +38 068 437 00 06

Електронна пошта:
info@medicalexpert.com.ua

Наша адреса

03055 Україна, Київ,
Вул. Левка Лук'яненка 29Б

Як дістатися:

Схема проїзду